Креп-шифон

Сумішева тканина з шовкових і штучних волокон. Тонка та частіше напівпрозора.

Найчастіше склад креп-шифону наближений до наступного: 30% - шовк, 30% - віскоза, 40% - поліестер.

Використовується для пошиття блуз, літніх суконь і тунік.

Ашан

Щільна еластична гладка тканина з відмінною посадкою на фігуру.

Дуже добре тримає форму і придатна для крою, як по частковій нитки, так і по косій.
Орієнтовний склад: 75% - бавовна, 20% - поліестер, 5% - еластан.
Літня колекція відрізняється меншою щільністю.
Джерсі

М'який, малосмінаемой, еластичний трикотаж, який ідеально лягає в драпіровку. В ширину розтягується більше, ніж по частковій нитки.

Основою джерсі можуть стати бавовна, льон, вовна або шовк, надаючи тканини абсолютно різні властивості і зовнішній вигляд. Джерсі використовується для пошиття найрізноманітнішої одягу - спідниць, брюк, суконь і блуз.

Для пошиття суконь осінньо-зимової колекції часто використовують комбінацію волокон в наступному складі - 20% - вовна, 30% - котон, 50% - поліестер. Іноді додається 10-20% віскози для додання тканини виду полірованої.

Літній трикотаж джерсі може складатися з 50% котону, 20% віскози і 30% поліестеру.

Трикотаж з об'ємним малюнком

Досить щільний трикотаж з високим вмістом синтетичних волокон, які легко приймають потрібну форму при термічній обробці. Така тканина дуже довговічна, стійка до зминання. Як правило, складається з поєднання бавовняних і поліефірних ниток. Приблизний склад - 30% - котон, 20% - віскоза, 50% - лавсан або нейлон. Може мати в складі більший або менший відсоток натуральних волокон.

Легкий і простий в експлуатації.
Букле
Букле - об'ємна тканина з оригінальним переплетенням волокон, на яких присутні дрібні або достатньо великі вузлики, розташовані на деякій відстані один від одного. Тканина за рахунок цього набуває досить пухку і об'ємну структуру. Найчастіше тканину виконана на основі вовняного смесового волокна. Букльований елементи виконуються, як правило, з декоративних волокон - з блиском, люрексом або в контрастному кольорі, що надає виробу особливий шик.

Склад:

30% - вовна, 30% - віскоза, 40% - поліестер.

 

 

Деворе

Девора - тканина особливої фактури, що нагадує малюнок на склі або вітраж. Вишуканий і дорогий матеріал цієї категорії виконується шляхом травлення волокон на основі шовкових, лляних, бавовняних або сумішевих полотен з гладкою або оксамитовою структурою промисловим способом або вручну. Принцип травлення полягає в випалюванні целюлози по певному малюнку. У місцях, захищених від травлення тканину залишається з оригінальною фактурою. Місця, піддані травленню, стають практично прозорими і невагомими. Така тканина, як правило, дуже довговічна і зносостійка, не дивлячись на дуже крихкий вигляд. Вона має високі показники гігроскопічності, механічної стійкості і екологічності. Тканина добре тримає тепло і проста в догляді.

 
Склад: сумішеві або 100% бавовна (льон, шовк, віскоза).
Штапель

Склад: 50% - бавовна, 50% віскоза або 40/50.

Штапель - це м'яка, легка і досить щільна тканина, в складі якої волокна бавовни і віскози або лавсану. З неї добре шиються речі в романтичному стилі - легкі, повітряні і з безліччю м'яких складок. Сильно мнеться і сідає після прання.

Переваги:

 • Вона дарує відчуття прохолоди в жарку погоду.
 • Добре пропускає повітря і вбирає вологу.
 • Стійка до сонячних променів. Довго не вицвітає.
 • М'яка, легка і шовковиста.
 • Забарвлюється в велику кількість квітів і візерунків.
 • Прекрасно драпірується.
 •  

Недоліки:

 • Після прання виріб може зменшитися в розмірах на 4-5%. Щоб уникнути цього, в наш час тканину просочують спеціальним складом, але навіть він не може повністю протистояти деформацій.
 • Втрачає свою міцність в мокрому вигляді. Прати вироби потрібно вкрай дбайливо.
 • Досить легко мнеться.
 • Оскільки тканина дуже еластична, шиття з неї вимагає певних навичок. Для молодої швачки ця матерія навряд чи підійде.

 

 

Сумішева (композитна) бавовна

Сумішеві бавовняні тканини користуються великою популярністю, оскільки за рахунок штучних і синтетичних волокон поліпшуються властивості виробу: вартість, зносостійкість, стійкість до зминання, можливість використання сучасних технік при пошитті і декорування виробів. Основний композит бавовни - поліестер, віскоза, лавсан, спандекс. Композиції в процентному змісті можуть бути самими різними для досягнення тієї чи іншої мети.